Fest i nyoppusset kirke

komiteenFredag 29. mai var det fest i anledning oppussingen. Da var også presbyterieformann Arnfinn Østerberg i menigheten og hadde tilsyn. Kirken var flott pyntet til fest med et vell av blomster. Vi hadde gjester fra firmaene som har hjulpet oss med jobben, ledere i andre kirkesamfunn i byen, blomstog ordføreren var der med hilsen til menigheten. Ellers var det et variert program. Det var bla en liten quiz som tok for seg historien til bygget. Dette er antakelig det eldste Frikirkebygget i bruk. Kirken ble innviet i 1882, og da var det 250 mennesker til stede. Siden har det vært en større oppussing  på begynnelsen av 1950 tallet og en i 1976 som utvidet kirken betydelig.ordfoerer

En gjest som var innom, berømmet kirken for å være moderne samtidig som vi hadde klart å ta vare på det gamle. Det var fint å høre.

Dette innlegget ble publisert i Arrangement. Bokmerk permalenken.